SportAdmin använder Cookies för att förbättra din användarupplevelse. Genom att klicka på Jag Godkänner tillåter du detta.
Här
kan du läsa mer om cookies och hur SportAdmin använder dem.
Jag Godkänner
P09 Södra
IBF Dalen
IBK Dalen
Senior
IBK Dam Allsvenskan
IBK Herr Allsvenskan
IBF Dam Allsvenskan
IBF Herr Div 1
IBS Dam Div 1
IBS Herr Div 2
IBF Dam Utveckling
IBF Herr Utveckling
Flickor
F08
F09
F10
F11
F12
F12 Södra
F13
F14
F14 SÖDRA
F15
F15 Södra
F16
Pojkar
HJ18 (fd HJ16/P05-07)
P04
P05 Södra
P06
P06 Södra
P08
P08 Södra
P09
P09 Södra
P10
P11
P11 Södra
P12
P12 Södra
P13
P13 SÖDRA
P14/F14
P14/F14 SÖDRA
P15
P15 Södra
P16
P16 Södra
Mix
P17/F17
P17/F17 Södra
Ume Flyers
Arrangemang
Umeå Floorball Festival
Umeå Scandic Cup
Ume Flyers Cup
Spelarutbildning
Logga in
Logga in som
Ledare/Administratör
Logga in som
Medlem/Målsman
IBF Dalen
IBK Dalen
Senior
IBK Dam Allsvenskan
IBK Herr Allsvenskan
IBF Dam Allsvenskan
IBF Herr Div 1
IBS Dam Div 1
IBS Herr Div 2
IBF Dam Utveckling
IBF Herr Utveckling
Flickor
F08
F09
F10
F11
F12
F12 Södra
F13
F14
F14 SÖDRA
F15
F15 Södra
F16
Pojkar
HJ18 (fd HJ16/P05-07)
P04
P05 Södra
P06
P06 Södra
P08
P08 Södra
P09
P09 Södra
P10
P11
P11 Södra
P12
P12 Södra
P13
P13 SÖDRA
P14/F14
P14/F14 SÖDRA
P15
P15 Södra
P16
P16 Södra
Mix
P17/F17
P17/F17 Södra
Ume Flyers
Arrangemang
Umeå Floorball Festival
Umeå Scandic Cup
Ume Flyers Cup
Spelarutbildning
IBF Dalen
Innebandy
P09 Södra
Hem
Nyheter
Kalender
Truppen
Gästbok
Bildgalleri
Dokument
Kontakt
Matcher
Hem
Nyheter
Kalender
Truppen
Gästbok
Bildgalleri
Dokument
Kontakt
Matcher
Matcher
Visa alla matcher
2023/24: Pantamera P Div. 1
2023/24: Pantamera P Div. 2
2023/24: Pantamera P Div. 4
OKTOBER 2023
06
17:00
fre
17:00
Vildmannahallen
Holmsund -
IBF Dalen
-
06
17:50
fre
17:50
Vildmannahallen
IBF Dalen vit
- Sandåkern Vit
-
07
08:50
lör
08:50
Musköten 2
IBF Dalen
- Sandåkern röd
-
07
10:30
lör
10:30
Muskötens idrottshall 1
IBF Dalen vit
- GUIF
-
07
13:50
lör
13:50
Sjöfruhallen
Kågedalen -
IBF Dalen vit
-
07
16:30
lör
16:30
Umeå Energi Arena Vind Öst
IBF Dalen
- Luleå SK
-
08
12:00
sön
12:00
Teg Central
Sandåkern -
IBF Dalen
-
08
15:00
sön
15:00
Umeå Energi Arena Vatten
Sandåkern -
IBF Dalen
-
14
14:15
lör
14:15
Vildmannahallen
Umeå City IBF/Teg1 -
IBF Dalen/Södra/Grön
1 - 9
21
13:30
lör
13:30
Jubileumshallen Teg
IBF Dalen/Södra/Grön
- Obbola IK
3 - 5
22
13:30
sön
13:30
Musköten 1
Sandåkerns SK -
IBF Dalen/Södra/Svart
3 - 5
29
11:30
sön
11:30
Umeå Energi Arena Vatten
IBF Dalen/Södra/Svart
- IBF Dalen
1 - 0
NOVEMBER 2023
11
14:30
lör
14:30
Olasjöhallen
Obbola IK -
IBF Dalen/Södra/Svart
2 - 5
12
12:30
sön
12:30
Jubileumshallen Teg
IBF Dalen/Södra/Vit
- Umeå City IBF
12 - 1
18
13:30
lör
13:30
Bråvallahallen
Hörnefors IF -
IBF Dalen/Södra/Vit
2 - 3
19
11:30
sön
11:30
Jubileumshallen Teg
IBF Dalen/Södra/Svart
- Umeå City IBF
2 - 1
24
19:30
fre
19:30
Musköten 2
IBF Dalen/Vit -
IBF Dalen/Södra/Grön
5 - 3
25
13:30
lör
13:30
Jubileumshallen Teg
IBF Dalen/Södra/Svart
- Gimonäs Umeå IF/P08Vit
1 - 3
26
13:00
sön
13:00
Umeå Energi Arena Öst
IBF Dalen/Södra/Vit
- Röbäcks IF/Röd
6 - 2
DECEMBER 2023
01
19:30
fre
19:30
Jubileumshallen Teg
IBF Dalen/Södra/Grön
- Sandåkerns SK/Röd
7 - 1
02
13:30
lör
13:30
FC Vindeln
Vindelns IF/SSK -
IBF Dalen/Södra/Vit
4 - 3
03
13:30
sön
13:30
Olasjöhallen
Obbola IK -
IBF Dalen/Södra/Svart
3 - 1
09
13:30
lör
13:30
Jubileumshallen Teg
IBF Dalen/Södra/Svart
- Umeå City IBF
4 - 1
10
11:30
sön
11:30
Jubileumshallen Teg
IBF Dalen/Södra/Vit
- Gimonäs Umeå IF/Svart
4 - 3
15
18:30
fre
18:30
Elofssonhallen
Röbäcks IF/Blå -
IBF Dalen/Södra/Grön
2 - 4
16
11:30
lör
11:30
Övriga anläggningar utanför kommunen
Vindelns IF p07/09 -
IBF Dalen P09 Dalen
-
17
13:30
sön
13:30
Jubileumshallen Teg
IBF Dalen/Södra/Svart
- Obbola IK
-
JANUARI 2024
13
12:20
lör
12:20
Musköten 2
IBF Dalen -
IBF Dalen/Södra/Svart
2 - 5
13
15:30
lör
15:30
Sjöfruhallen
Gimonäs Umeå IF/Grå -
IBF Dalen/Södra/Grön
4 - 1
20
12:30
lör
12:30
Jubileumshallen Teg
IBF Dalen/Södra/Svart
- Sandåkerns SK
5 - 2
21
11:00
sön
11:00
Jubileumshallen Teg
IBF Dalen/Södra/Grön
- Umeå City IBF/Teg1
4 - 3
26
19:30
fre
19:30
Musköten 1
Sandåkerns SK/Röd -
IBF Dalen/Södra/Grön
2 - 2
27
14:30
lör
14:30
Jubileumshallen Teg
IBF Dalen/Södra/Vit
- Hörnefors IF
7 - 1
FEBRUARI 2024
02
18:15
fre
18:15
Jubileumshallen Teg
IBF Dalen/Södra/Grön
- Röbäcks IF/Blå
3 - 3
03
17:05
lör
17:05
Sjöfruhallen
Gimonäs Umeå IF/P08Vit -
IBF Dalen/Södra/Svart
4 - 4
09
18:00
fre
18:00
Umeå Energi Arena Öst
Umeå City IBF -
IBF Dalen/Södra/Vit
2 - 3
10
15:45
lör
15:45
Jubileumshallen Teg
IBF Dalen/Södra/Grön
- Gimonäs Umeå IF/Grå
8 - 1
17
15:00
lör
15:00
Olasjöhallen
Obbola IK -
IBF Dalen/Södra/Grön
2 - 4
18
13:30
sön
13:30
Jubileumshallen Teg
Umeå City IBF -
IBF Dalen/Södra/Svart
2 - 2
24
11:30
lör
11:30
Umeå Energi Arena Väst
IBF Dalen/Södra/Svart
- Gimonäs Umeå IF/P08Vit
6 - 1
25
11:30
sön
11:30
Elofssonhallen
Röbäcks IF/Röd -
IBF Dalen/Södra/Vit
3 - 2
MARS 2024
10
12:30
sön
12:30
Jubileumshallen Teg
IBF Dalen/Södra/Grön
- IBF Dalen/Vit
13 - 1
16
13:30
lör
13:30
Jubileumshallen Teg
IBF Dalen/Södra/Vit
- Vindelns IF/SSK
7 - 3
17
16:10
sön
16:10
Musköten 1
Sandåkerns SK -
IBF Dalen/Södra/Svart
0 - 3
23
11:15
lör
11:15
Musköten 1
IBF Dalen/Södra/Svart
- IBF Dalen
5 - 2
24
14:30
sön
14:30
Sjöfruhallen
Gimonäs Umeå IF/Svart -
IBF Dalen/Södra/Vit
0 - 3
APRIL 2024
06
11:00
lör
11:00
Muskötens idrottshall 1
IBF Dalen P09 Dalen
- Gullänget/Jäbo p07/08
-
07
11:00
sön
11:00
Muskötens idrottshall 2
IBF Dalen P09 Dalen
- Gullänget/Jäbo p07/08
-
Våra huvudsponsorer:
Tweets av @ibkdalen