SportAdmin använder Cookies för att förbättra din användarupplevelse. Genom att klicka på Jag Godkänner tillåter du detta.
Här
kan du läsa mer om cookies och hur SportAdmin använder dem.
Jag Godkänner
F10
IBF Dalen
IBK Dalen
Senior
IBK Dam Allsvenskan
IBK Herr Allsvenskan
IBF Dam Allsvenskan
IBF Herr Div 1
IBS Dam Div 1
IBS Herr Div 2
IBF Dam Utveckling
IBF Herr Utveckling
Flickor
F08
F09
F10
F11
F12
F12 Södra
F13
F14
F14 SÖDRA
F15
F15 Södra
F16
Pojkar
HJ18 (fd HJ16/P05-07)
P04
P05 Södra
P06
P06 Södra
P08
P08 Södra
P09
P09 Södra
P10
P11
P11 Södra
P12
P12 Södra
P13
P13 SÖDRA
P14/F14
P14/F14 SÖDRA
P15
P15 Södra
P16
P16 Södra
Mix
P17/F17
P17/F17 Södra
Ume Flyers
Arrangemang
Umeå Floorball Festival
Umeå Scandic Cup
Ume Flyers Cup
Spelarutbildning
Logga in
Logga in som
Ledare/Administratör
Logga in som
Medlem/Målsman
IBF Dalen
IBK Dalen
Senior
IBK Dam Allsvenskan
IBK Herr Allsvenskan
IBF Dam Allsvenskan
IBF Herr Div 1
IBS Dam Div 1
IBS Herr Div 2
IBF Dam Utveckling
IBF Herr Utveckling
Flickor
F08
F09
F10
F11
F12
F12 Södra
F13
F14
F14 SÖDRA
F15
F15 Södra
F16
Pojkar
HJ18 (fd HJ16/P05-07)
P04
P05 Södra
P06
P06 Södra
P08
P08 Södra
P09
P09 Södra
P10
P11
P11 Södra
P12
P12 Södra
P13
P13 SÖDRA
P14/F14
P14/F14 SÖDRA
P15
P15 Södra
P16
P16 Södra
Mix
P17/F17
P17/F17 Södra
Ume Flyers
Arrangemang
Umeå Floorball Festival
Umeå Scandic Cup
Ume Flyers Cup
Spelarutbildning
IBF Dalen
Innebandy
Hem
Nyheter
Kalender
Matcher
Truppen
Bildgalleri
Dokument
Kontakt
Hem
Nyheter
Kalender
Matcher
Truppen
Bildgalleri
Dokument
Kontakt
Matcher
Visa alla matcher
2023/24: Pantamera F Div. 3
2023/24: Pantamera F Div. 4
2023/24: Pantamera F Div. 5
2023/24: Pantamera F Div. 6
OKTOBER 2023
06
17:50
fre
17:50
Musköten 2
IBF Dalen F10 svart
- Höglands AIF
-
06
19:30
fre
19:30
Musköten 2
Höglands AIF 1 -
IBF Dalen F10 vit
-
06
20:20
fre
20:20
Musköten 1
Clemensnäs IF -
IBF Dalen F10
-
07
08:00
lör
08:00
Midgårdshallen
IBF Dalen F10 vit
- Umeå City IBF Vit 2
-
07
08:50
lör
08:50
Midgårdshallen
IBF Dalen F10
- Röbäck IF
-
07
11:20
lör
11:20
Umeå Energi Arena öst
IBF Dalen F10
- Holmsund City IBC
-
07
15:40
lör
15:40
Sjöfruhallen
Moälvens IBK -
IBF Dalen F10
-
21
14:30
lör
14:30
Jubileumshallen Teg
IBF Dalen/Södra F10Vit
- Gimonäs Umeå IF/Svart
2 - 3
22
13:30
sön
13:30
Täftehallen
Täfteå IK -
IBF Dalen/Södra F10Svart
3 - 2
29
12:30
sön
12:30
Umeå Energi Arena Vatten
IBF Dalen/Södra F10Svart
- Röbäcks IF/F10
2 - 3
NOVEMBER 2023
10
fre
00:00
Musköten 2
IBF Dalen /SSK Vit -
IBF Dalen/Södra F10Svart
2 - 6
10
19:30
fre
19:30
Musköten 2
IBF Dalen/SSK Vit -
IBF Dalen/Södra F10Svart
2 - 6
11
16:00
lör
16:00
Elofssonhallen
Röbäcks IF/Röd -
IBF Dalen/Södra F10Vit
0 - 1
18
13:30
lör
13:30
Vildmannahallen
IBF Dalen/Södra F10Vit
- Täfteå IK
6 - 2
19
12:30
sön
12:30
Jubileumshallen Teg
IBF Dalen/Södra F10Svart
- Holmsund City IBC
6 - 1
25
13:30
lör
13:30
Hammarhallen Vännäs
Spöland Vännäs IF -
IBF Dalen/Södra F10Vit
1 - 6
26
14:00
sön
14:00
Umeå Energi Arena Öst
IBF Dalen/Södra F10Svart
- Röbäcks IF/Röd
3 - 3
DECEMBER 2023
02
lör
00:00
Jubileumshallen Teg
IBF Dalen/Södra F10Vit
- Umeå City IBF/Vit-2
5 - 3
02
13:30
lör
13:30
Jubileumshallen Teg
IBF Dalen/Södra F10Vit
- Umeå City IBF/Vit-2
5 - 3
03
12:30
sön
12:30
Sävaråhallen
Sävar IK -
IBF Dalen/Södra F10Svart
2 - 6
10
10:30
sön
10:30
Umeå Energi Arena Öst
Sävar IK -
IBF Dalen/Södra F10Vit
1 - 3
16
lör
00:00
Jubileumshallen Teg
IBF Dalen/Södra F10Vit
- Holmsund City IBC
4 - 2
16
12:30
lör
12:30
Jubileumshallen Teg
IBF Dalen/Södra F10Vit
- Holmsund City IBC
4 - 2
17
sön
00:00
Vildmannahallen
Umeå City IBF/Vit-1 -
IBF Dalen/Södra F10Svart
3 - 2
17
11:30
sön
11:30
Vildmannahallen
Umeå City IBF/Vit-1 -
IBF Dalen/Södra F10Svart
3 - 2
JANUARI 2024
14
10:15
sön
10:15
Elofssonhallen
Röbäcks IF/F10 -
IBF Dalen/Södra F10Svart
2 - 2
20
11:30
lör
11:30
Jubileumshallen Teg
IBF Dalen/Södra F10Svart
- Täfteå IK
2 - 1
21
16:30
sön
16:30
Midgårdshallen
Gimonäs Umeå IF /Svart -
IBF Dalen/Södra F10Vit
1 - 6
27
lör
00:00
Jubileumshallen Teg
IBF Dalen/Södra F10Svart
- IBF Dalen /SSK Vit
10 - 2
27
13:30
lör
13:30
Jubileumshallen Teg
IBF Dalen/Södra F10Svart
- IBF Dalen/SSK Vit
10 - 2
28
13:30
sön
13:30
Jubileumshallen Teg
IBF Dalen/Södra F10Vit
- Röbäcks IF/Röd
2 - 3
FEBRUARI 2024
03
11:30
lör
11:30
Elofssonhallen
Röbäcks IF/Röd -
IBF Dalen/Södra F10Svart
3 - 3
04
13:30
sön
13:30
Jubileumshallen Teg
IBF Dalen/Södra F10Vit
- Spöland Vännäs IF
7 - 1
10
11:00
lör
11:00
Täftehallen
Täfteå IK -
IBF Dalen/Södra F10Vit
4 - 4
11
12:15
sön
12:15
Storsjöhallen
Holmsund City IBC -
IBF Dalen/Södra F10Svart
1 - 3
24
12:30
lör
12:30
Umeå Energi Arena Väst
IBF Dalen/Södra F10Svart
- Sävar IK
3 - 2
25
14:30
sön
14:30
Vildmannahallen
Umeå City IBF/Vit-2 -
IBF Dalen/Södra F10Vit
2 - 3
MARS 2024
16
11:30
lör
11:30
Storsjöhallen
Holmsund City IBC -
IBF Dalen/Södra F10Vit
3 - 3
17
12:30
sön
12:30
Jubileumshallen Teg
IBF Dalen/Södra F10Svart
- Umeå City IBF/Vit-1
4 - 2
23
16:00
lör
16:00
Jubileumshallen Teg
IBF Dalen/Södra F10Vit
- Sävar IK
9 - 2
Sponsorer
Våra huvudsponsorer:
Tweets av @ibkdalen