Vi använder Cookies för att ge dig en så bra upplevelse som möjligt.
Ume Flyers Cup
Ume Flyers Cup 2016
SPELPROGRAM

Lördag den 26 november
Alla matcher spelas i Nolia friidrottshall.


Division 1

Speltid: 2x20 min

Deltagande lag:
Ume Flyers

Skellefteå HIF

Hamnstaden IK

Tellus IF

10.15 Ume Flyers - Skellefteå HIF, spelplan: Väst
10.15 Hamnstaden IK - Tellus IF, spelplan: Öst
12.15 Tellus IF - Ume Flyers, spelplan: Väst
12.15 Skellefteå HIF - Hamnstaden IK, spelplan: Öst
14.00 Ume Flyers - Hamnstaden IK, spelplan: Väst
14.00 Tellus IF - Skellefteå HIF, spelplan: Öst
​16.30 Tredjepris (3:an mot 4:an)​, spelplan: Öst

16.30 FINAL (1:an mot 2:an), spelplan: Väst



Division 2

Speltid: 2x15 min


Deltagande lag:
Ume Flyers

Skellefteå HIF

Skellefteå 2

Tellus IF


09.30 Ume Flyers - Skellefteå 2, spelplan: Väst
09.30 Skellefteå HIF - Tellus IF, spelplan: Öst
11.15 Tellus IF - Ume Flyers, spelplan: Väst
11.15 Skellefteå 2 - Skellefteå HIF, spelplan: Öst
13.15 Ume Flyers - Skellefteå HIF, spelplan: Väst
13.15 Tellus IF - Skellefteå 2, spelplan: Öst
​15.30 Tredjepris (3:an mot 4:an), spelplan: Öst
15.30 FINAL (1:an mot 2:an), spelplan: Väst​


Division 3

Speltid: 1x15 min


Deltagande lag:
Ume Flyers svart

Ume Fyers vit


12.00 Ume Flyers svart - Ume Flyers vit, spelplan: Väst

15.00 Ume Fyers vit - Ume Flyers svart, spelplan: Väst

Ume Flyers Cup 2015

SPELPROGRAM
​Speltid: 2x20 min

Alla matcher spelas i Nolia friidrottshall.

Division 1
Deltagande lag:
IBK Dalen
KF Heros
Skellefteå HIF
Västerås Tigers​​​​​

Lördag 21 november
10.30 IBK Dalen - KF Heros, spelplan: Väst
10.30 Skellefteå HIF - Västerås Tigers, spelplan: Öst
12.15 KF Heros - Skellefteå HIF, spelplan: Väst
12.15 Västerås Tigers - IBK Dalen, spelplan: Öst
13.15 Lunch
14.45 IBK Dalen - Skellefteå HIF, spelplan: Väst
​14.45 KF Heros - Västerås Tigers​​​​​​​​​, spelplan: Öst

Söndag 22 november

10.30 Semifinal 1 (1:an i gruppspelet mot 4:an i gruppspelet), spelplan: Väst
10.30 Semifinal 2 (2:an i gruppspelet mot 3:an i gruppspelet), spelplan: Öst
12.45 Tredjepris (Förloraren i semifinal 1 mot förloraren i semifinal 2), spelplan: Väst
12.45 Final (Segraren i semifinal 1 mot segraren i semifinal 2), spelplan: Öst​​​​​​


Division 2
Deltagande lag:
Grupp A:​

IBK Dalen svart
KF Heros
Team Loffen
Grupp B:
IBK Dalen vit
IF Rycket
Skellefteå HIF​​​​

Lördag 21 november
09.30 IBK Dalen svart - KF Heros, spelplan: Väst
09.30 IBK Dalen vit - IF Rycket, spelplan: Öst
11.15 Team Loffen - IBK Dalen svart, spelplan: Väst
11.15 Skellefteå - IBK Dalen vit, spelplan: Öst
12.15 Lunch
14.00 KF Heros - Team Loffen, spelplan: Väst
14.00 IF Rycket - Skellefteå, spelplan: Öst
​15.45 Kvartsfinal 1 (2:an i grupp A mot 3:an i grupp B), spelplan: Väst
15.45 Kvartsfinal 2 (2:an i grupp B mot 3:an i grupp A), spelplan: Öst​

Söndag 22 november

09.30 Semifinal 1 (1:an i grupp A mot vinnaren i kvartsfinal 2), spelplan: Väst
09.30 Semifinal 2 (1:an i grupp B mot vinnaren i kvartsfinal 1), spelplan: Öst
11.45 Placeringsmatch 5-6 (Förloraren i kf. 1 mot förloraren i kf. 2), spelplan: Väst
14.00 Tredjepris (Förloraren i semifin. 1 mot förloraren i semifin. 2, spelplan: Väst

​​​