SportAdmin använder Cookies för att förbättra din användarupplevelse. Genom att klicka på Jag Godkänner tillåter du detta.
Här
kan du läsa mer om cookies och hur SportAdmin använder dem.
Jag Godkänner
P12 Södra
IBF Dalen
IBK Dalen
Senior
IBK Dam Allsvenskan
IBK Herr Allsvenskan
IBF Dam Allsvenskan
IBF Herr Div 1
IBS Dam Div 1
IBS Herr Div 2
IBF Dam Utveckling
IBF Herr Utveckling
Flickor
F08
F09
F10
F11
F12
F12 Södra
F13
F14
F14 SÖDRA
F15
F15 Södra
F16
Pojkar
HJ18 (fd HJ16/P05-07)
P04
P05 Södra
P06
P06 Södra
P08
P08 Södra
P09
P09 Södra
P10
P11
P11 Södra
P12
P12 Södra
P13
P13 SÖDRA
P14/F14
P14/F14 SÖDRA
P15
P15 Södra
P16
P16 Södra
Mix
P17/F17
P17/F17 Södra
Ume Flyers
Arrangemang
Umeå Floorball Festival
Umeå Scandic Cup
Ume Flyers Cup
Spelarutbildning
Logga in
Logga in som
Ledare/Administratör
Logga in som
Medlem/Målsman
IBF Dalen
IBK Dalen
Senior
IBK Dam Allsvenskan
IBK Herr Allsvenskan
IBF Dam Allsvenskan
IBF Herr Div 1
IBS Dam Div 1
IBS Herr Div 2
IBF Dam Utveckling
IBF Herr Utveckling
Flickor
F08
F09
F10
F11
F12
F12 Södra
F13
F14
F14 SÖDRA
F15
F15 Södra
F16
Pojkar
HJ18 (fd HJ16/P05-07)
P04
P05 Södra
P06
P06 Södra
P08
P08 Södra
P09
P09 Södra
P10
P11
P11 Södra
P12
P12 Södra
P13
P13 SÖDRA
P14/F14
P14/F14 SÖDRA
P15
P15 Södra
P16
P16 Södra
Mix
P17/F17
P17/F17 Södra
Ume Flyers
Arrangemang
Umeå Floorball Festival
Umeå Scandic Cup
Ume Flyers Cup
Spelarutbildning
IBF Dalen
Innebandy
Hem
Nyheter
Kalender
Matcher
Truppen
Bildgalleri
Dokument
Kontakt
Hem
Nyheter
Kalender
Matcher
Truppen
Bildgalleri
Dokument
Kontakt
Matcher
Visa alla matcher
2023/24: Pantamera P Div. 16
2023/24: Pantamera P Div. 16
2023/24: Pantamera P Div. 17
OKTOBER 2023
07
08:00
lör
08:00
Ersängsskolan
Röbäcks IF P13 röd -
IBF Dalen P12Södra
-
07
11:20
lör
11:20
Ersängsskolan
IBF Dalen P12Södra
- Ersboda SK
-
07
14:40
lör
14:40
Muskötens idrottshall 1
IBF Dalen P12Södra
- Röbäcks IF
-
08
13:00
sön
13:00
Midgårdshallen
Umeå City IBF -
IBF Dalen P12Södra
-
21
12:30
lör
12:30
Jubileumshallen Teg
IBF Dalen/Södra
- Vindelns IF
-
28
17:05
lör
17:05
Sävaråhallen
Sävar IK -
IBF Dalen/Södra
-
NOVEMBER 2023
11
15:30
lör
15:30
Vildmannahallen
IBF Dalen /Södra
- Gimonäs Umeå IF/CSÅ
-
19
12:30
sön
12:30
Elofssonhallen
Röbäcks IF/Blå -
IBF Dalen /Södra
-
25
12:30
lör
12:30
Jubileumshallen Teg
IBF Dalen /Södra
- Sandåkerns SK /Röd
-
DECEMBER 2023
02
11:30
lör
11:30
Midgårdshallen
Gimonäs Umeå IF/Sjöfru -
IBF Dalen /Södra
-
09
11:20
lör
11:20
Olasjöhallen
Obbola IK -
IBF Dalen /Södra
-
16
13:30
lör
13:30
Jubileumshallen Teg
IBF Dalen /Södra
- Umeå City IBF/Vit
-
JANUARI 2024
14
12:30
sön
12:30
Jubileumshallen Teg
IBF Dalen /Södra
- Sävar IK
-
20
15:00
lör
15:00
FC Vindeln
Vindelns IF -
IBF Dalen /Södra
-
28
12:30
sön
12:30
Umeå Energi Arena Öst
Gimonäs Umeå IF /CSÅ -
IBF Dalen /Södra
-
FEBRUARI 2024
04
13:30
sön
13:30
Musköten 2
Sandåkerns SK /Röd -
IBF Dalen /Södra
-
10
12:30
lör
12:30
Jubileumshallen Teg
IBF Dalen /Södra
- Röbäcks IF/Blå
-
25
11:30
sön
11:30
Umeå Energi Arena Öst
IBF Dalen /Södra
- Gimonäs Umeå IF/Sjöfru
-
MARS 2024
17
11:30
sön
11:30
Vildmannahallen
Umeå City IBF/Vit -
IBF Dalen /Södra
-
24
12:30
sön
12:30
Jubileumshallen Teg
IBF Dalen /Södra
- Obbola IK
-
Sponsorer
Våra huvudsponsorer:
Tweets av @ibkdalen