Ume Flyers Cup
Välkommen till Ume Flyers Cups hemsida!

SPELPROGRAM
2016-11-22 10:41
Lördag den 26 november 2016.
Alla matcher spelas i Nolia friidrottshall.


Division 1

Speltid: 2x20 min

Deltagande lag:
Ume Flyers

Skellefteå HIF

Hamnstaden IK

Tellus IF

10.15 Ume Flyers - Skellefteå HIF, spelplan: Väst
10.15 Hamnstaden IK - Tellus IF, spelplan: Öst
12.15 Tellus IF - Ume Flyers, spelplan: Väst
12.15 Skellefteå HIF - Hamnstaden IK, spelplan: Öst
14.00 Ume Flyers - Hamnstaden IK, spelplan: Väst
14.00 Tellus IF - Skellefteå HIF, spelplan: Öst
​16.30 Tredjepris (3:an mot 4:an)​, spelplan: Öst

16.30 FINAL (1:an mot 2:an), spelplan: Väst



Division 2

Speltid: 2x15 min


Deltagande lag:
Ume Flyers

Skellefteå HIF

Skellefteå 2

Tellus IF


09.30 Ume Flyers - Skellefteå 2, spelplan: Väst
09.30 Skellefteå HIF - Tellus IF, spelplan: Öst
11.15 Tellus IF - Ume Flyers, spelplan: Väst
11.15 Skellefteå 2 - Skellefteå HIF, spelplan: Öst
13.15 Ume Flyers - Skellefteå HIF, spelplan: Väst
13.15 Tellus IF - Skellefteå 2, spelplan: Öst
​15.30 Tredjepris (3:an mot 4:an), spelplan: Öst
15.30 FINAL (1:an mot 2:an), spelplan: Väst​


Division 3

Speltid: 1x15 min


Deltagande lag:
Ume Flyers svart

Ume Fyers vit


12.00 Ume Flyers svart - Ume Flyers vit, spelplan: Väst

15.00 Ume Fyers vit - Ume Flyers svart, spelplan: Väst

Segrare Ume Flyers Cup 2015
2015-12-09 13:48
Div 1, Västerås Tigers
Div 2, Heros

Grattis till vinnarna och alla deltagare!
 
Tack till alla deltagare, domare, sponsorer, funktionärer, åskådare och alla som gjorde Cupen till en succé!!
Spelprogram
2015-11-17 13:10

​Speltid: 2x20 min

Alla matcher spelas i Nolia friidrottshall.

Division 1
Deltagande lag:
IBK Dalen
KF Heros
Skellefteå HIF
Västerås Tigers​​​​​

Lördag 21 november
10.30 IBK Dalen - KF Heros, spelplan: Väst
10.30 Skellefteå HIF - Västerås Tigers, spelplan: Öst
12.15 KF Heros - Skellefteå HIF, spelplan: Väst
12.15 Västerås Tigers - IBK Dalen, spelplan: Öst
13.15 Lunch
14.45 IBK Dalen - Skellefteå HIF, spelplan: Väst
​14.45 KF Heros - Västerås Tigers​​​​​​​​​, spelplan: Öst

Söndag 22 november

10.30 Semifinal 1 (1:an i gruppspelet mot 4:an i gruppspelet), spelplan: Väst
10.30 Semifinal 2 (2:an i gruppspelet mot 3:an i gruppspelet), spelplan: Öst
12.45 Tredjepris (Förloraren i semifinal 1 mot förloraren i semifinal 2), spelplan: Väst
12.45 Final (Segraren i semifinal 1 mot segraren i semifinal 2), spelplan: Öst​​​​​​


Division 2
Deltagande lag:
Grupp A:​

IBK Dalen svart
KF Heros
Team Loffen
Grupp B:
IBK Dalen vit
IF Rycket
Skellefteå HIF​​​​

Lördag 21 november
09.30 IBK Dalen svart - KF Heros, spelplan: Väst
09.30 IBK Dalen vit - IF Rycket, spelplan: Öst
11.15 Team Loffen - IBK Dalen svart, spelplan: Väst
11.15 Skellefteå - IBK Dalen vit, spelplan: Öst
12.15 Lunch
14.00 KF Heros - Team Loffen, spelplan: Väst
14.00 IF Rycket - Skellefteå, spelplan: Öst
​15.45 Kvartsfinal 1 (2:an i grupp A mot 3:an i grupp B), spelplan: Väst
15.45 Kvartsfinal 2 (2:an i grupp B mot 3:an i grupp A), spelplan: Öst​

Söndag 22 november

09.30 Semifinal 1 (1:an i grupp A mot vinnaren i kvartsfinal 2), spelplan: Väst
09.30 Semifinal 2 (1:an i grupp B mot vinnaren i kvartsfinal 1), spelplan: Öst
11.45 Placeringsmatch 5-6 (Förloraren i kf. 1 mot förloraren i kf. 2), spelplan: Väst
14.00 Tredjepris (Förloraren i semifin. 1 mot förloraren i semifin. 2, spelplan: Väst

Kommande aktiviteter
Inga aktiviteter inbokade
Nyheter från föreningen
IBF Dalen, 12/04 12:00 
IBF Dalen, 13/03 15:00