SportAdmin använder Cookies för att förbättra din användarupplevelse. Genom att klicka på Jag Godkänner tillåter du detta.
Här
kan du läsa mer om cookies och hur SportAdmin använder dem.
Jag Godkänner
HJ18 (fd HJ16/P05-07)
IBF Dalen
IBK Dalen
Senior
IBK Dam Allsvenskan
IBK Herr Allsvenskan
IBF Dam Allsvenskan
IBF Herr Div 1
IBS Dam Div 1
IBS Herr Div 2
IBF Dam Utveckling
IBF Herr Utveckling
Flickor
F08
F09
F10
F11
F12
F12 Södra
F13
F14
F14 SÖDRA
F15
F15 Södra
F16
Pojkar
HJ18 (fd HJ16/P05-07)
P04
P05 Södra
P06
P06 Södra
P08
P08 Södra
P09
P09 Södra
P10
P11
P11 Södra
P12
P12 Södra
P13
P13 SÖDRA
P14/F14
P14/F14 SÖDRA
P15
P15 Södra
P16
P16 Södra
Mix
P17/F17
P17/F17 Södra
Ume Flyers
Arrangemang
Umeå Floorball Festival
Umeå Scandic Cup
Ume Flyers Cup
Spelarutbildning
Logga in
Logga in som
Ledare/Administratör
Logga in som
Medlem/Målsman
IBF Dalen
IBK Dalen
Senior
IBK Dam Allsvenskan
IBK Herr Allsvenskan
IBF Dam Allsvenskan
IBF Herr Div 1
IBS Dam Div 1
IBS Herr Div 2
IBF Dam Utveckling
IBF Herr Utveckling
Flickor
F08
F09
F10
F11
F12
F12 Södra
F13
F14
F14 SÖDRA
F15
F15 Södra
F16
Pojkar
HJ18 (fd HJ16/P05-07)
P04
P05 Södra
P06
P06 Södra
P08
P08 Södra
P09
P09 Södra
P10
P11
P11 Södra
P12
P12 Södra
P13
P13 SÖDRA
P14/F14
P14/F14 SÖDRA
P15
P15 Södra
P16
P16 Södra
Mix
P17/F17
P17/F17 Södra
Ume Flyers
Arrangemang
Umeå Floorball Festival
Umeå Scandic Cup
Ume Flyers Cup
Spelarutbildning
IBF Dalen
Innebandy
HJ18 (fd HJ16/P05-07)
Hem
Nyheter
Kalender
Truppen
Gästbok
Bildgalleri
Dokument
Kontakt
Matcher
Hem
Nyheter
Kalender
Truppen
Gästbok
Bildgalleri
Dokument
Kontakt
Matcher
Matcher
Visa alla matcher
2023/24: Herrar Utveckling Serie 1
2023/24: Herrar Utveckling Serie 2
2023/24: USM P16 Region Grupp A
2023/24: USM Pojkar 16 Grupp 2
AUGUSTI 2023
30
17:00
ons
17:00
Umeå Energi Arena Vind Väst
Sävar IK / Täfteå IK -
IBF Dalen
-
31
17:00
tor
17:00
Umeå Energi Arena Vind Väst
IBF Dalen
- Team Thorengruppen IBK
-
SEPTEMBER 2023
02
14:00
lör
14:00
Umeå Energi Arena Vind Väst
IBF Dalen
- Sandåkerns SK
-
03
12:00
sön
12:00
Musköten 2
IBF Dalen
- Semifinal
-
16
10:30
lör
10:30
Sjöfruhallen
Gimonäs Umeå IF -
IBF Dalen
-
29
19:00
fre
19:00
Muskötens idrottshall 1
IBF Dalen/IBS Dalen
- Täfteå IK/Sandåkerns SK
3 - 3
OKTOBER 2023
01
15:00
sön
15:00
Balderhallen A
Skellefteå IBS/SIBK -
IBF Dalen/IBS Dalen
6 - 6
13
18:30
fre
18:30
Vildmannahallen
Thorengruppen IBK/TTG U SK -
IBF Dalen/IBS Dalen
8 - 3
14
11:30
lör
11:30
Musköten 2
IBF Dalen/IBS Dalen
- Gamla Stan IBK
12 - 5
21
13:00
lör
13:00
Sävaråhallen
Sävar IK/Täfteå IK -
IBF Dalen/IBS Dalen
5 - 5
22
11:30
sön
11:30
Muskötens idrottshall 1
IBF Dalen/IBS Dalen
- Gimonäs Umeå IF
5 - 4
28
13:30
lör
13:30
Musköten 1
IBF Dalen/IBS Dalen
- Sandåkerns SK
4 - 3
28
15:30
lör
15:30
Musköten 1
IBS Dalen/IBF Dalen -
IBF Dalen/IBS Dalen
-
NOVEMBER 2023
03
19:00
fre
19:00
Umeå Energi Arena Öst
IBF Dalen/IBS Dalen
- Skellefteå IBS/SIBK
6 - 6
11
11:30
lör
11:30
Jubileumshallen Teg
Sandåkerns SK -
IBF Dalen
1 - 6
11
14:00
lör
14:00
Jubileumshallen Teg
IBF Dalen
- Gullänget-Kroksta IBS
5 - 1
24
19:30
fre
19:30
Sävaråhallen
Täfteå IK/Sandåkerns SK -
IBF Dalen/IBS Dalen
6 - 6
26
17:00
sön
17:00
Balderhallen B
Gamla Stan IBK -
IBF Dalen/IBS Dalen
12 - 10
DECEMBER 2023
02
11:30
lör
11:30
Musköten 1
IBF Dalen/IBS Dalen
- Thorengruppen IBK/TTG U SK
5 - 6
09
13:30
lör
13:30
Musköten 2
Sandåkerns SK -
IBF Dalen/IBS Dalen
1 - 3
16
13:30
lör
13:30
Umeå Energi Arena Väst
Gimonäs Umeå IF -
IBF Dalen/IBS Dalen
5 - 5
17
12:45
sön
12:45
Balderhallen B
Skellefteå IBS/SIBK -
IBF Dalen/IBS Dalen
6 - 3
JANUARI 2024
14
14:00
sön
14:00
Musköten 2
IBF Dalen/IBS Dalen
- IBS Dalen/IBF Dalen
-
20
13:30
lör
13:30
Muskötens idrottshall 2
IBF Dalen/IBS Dalen
- Gamla Stan IBK/SIBK
4 - 9
27
11:30
lör
11:30
Storsjöhallen
Holmsund City IBC -
IBF Dalen/IBS Dalen
-
28
13:00
sön
13:00
Sävaråhallen
Sävar IK/Täfteå IK -
IBF Dalen/IBS Dalen
11 - 2
FEBRUARI 2024
03
14:30
lör
14:30
Thoren Arena
Thorengruppen IBK -
IBF Dalen
3 - 1
04
10:30
sön
10:30
Thoren Arena
IBF Dalen
- Sundsvall FBC Ungdom
3 - 3
04
15:00
sön
15:00
Thoren Arena
IBF Falun Utveckling -
IBF Dalen
7 - 5
10
14:00
lör
14:00
Muskötens idrottshall 1
IBF Dalen/IBS Dalen
- Skellefteå IBS/SIBK
4 - 3
17
12:30
lör
12:30
Umeå Energi Arena Vind ÖST
Thorengruppen IBK/TTG U SK -
IBF Dalen/IBS Dalen
6 - 2
25
12:30
sön
12:30
Balderhallen A
Gamla Stan IBK/SIBK -
IBF Dalen/IBS Dalen
4 - 4
28
20:15
ons
20:15
Musköten 1
IBF Dalen/IBS Dalen
- Sandåkerns SK
3 - 7
MARS 2024
11
19:30
mån
19:30
Sjöfruhallen
IBF Dalen/IBS Dalen
- Gimonäs Umeå IF
5 - 4
15
19:00
fre
19:00
Muskötens idrottshall 1
IBF Dalen/IBS Dalen
- Sävar IK/Täfteå IK
1 - 3
17
15:00
sön
15:00
Musköten 2
IBS Dalen/IBF Dalen -
IBF Dalen/IBS Dalen
-
20
20:00
ons
20:00
Musköten 2
IBF Dalen/IBS Dalen
- Sävar IK/Täfteå IK
5 - 3
23
10:30
lör
10:30
Umeå Energi Arena Väst
IBF Dalen/IBS Dalen
- Holmsund City IBC
-
24
13:00
sön
13:00
Musköten 1
Sandåkerns SK -
IBF Dalen/IBS Dalen
1 - 6
27
18:30
ons
18:30
Ersängshallen
IBF Dalen/IBS Dalen
- Täfteå IK/Sandåkerns SK
5 - 6
Våra huvudsponsorer:
Tweets av @ibkdalen